Junior Transmission Engineer

Pre nášho klineta hľadáme do tímu nového kolegu, ktorý bude zodpovedný za prípravu podkladov a tvorbu Change requestov na migráciu RAN vysielačov a B2B klientov zo starej MBH (Mobile BackHaul) siete do novej. Pri tejto činnosti budete spolupracovať s prevádzkovým teamom na plánovaní príslušných migrácií.

Lokalita
100% remote
Zameranie
Networks, Support
Mzda
od 1500€

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Pozícia je v zameraná na technickú implementáciu a riadenie zmien v sieti počas migrácie, pričom zohľadňuje rôzne aspekty od technických detailov po riadenie projektu a spoluprácu s rôznymi tími.

Hlavnou náplňou práce bude:

  • Príprava podkladov pre práce súvisiace s migráciou prevádzky zo starej MBH siete do novej MBH siete (RAN prevádzka, interní a B2B klienti)
    • modifikácia cesty (E-LINE) v MW a FO prístupovej sieti (úprava smerovania VLAN na zariadeniach v ceste)
    • Analýza potreby nových licencii a ich vyžiadanie pre danú prácu
    • Identifikácia agregačného portu v novej MBH sieti a zabezpečenie pripojenia služby do príslušnej VPN
    • Identifikácia výpadkov služieb spojených s migračnými prácami
  • Plánovanie a vytváranie „Change request-ov“ (ChR) na základe pripravených podkladov z bodu 1.
  • Príprava podkladov na Žiadanky Materiálu zo skladu pre v vytvorené ChR.
  • Plánovanie odinštalovania uvoľneného materiálu po ukončení migrácie a zadávanie žiadosti na odinštalovanie.
  • Úprava Inventory a Topology dát podľa vykonaných prác.
  • Vykonáva technickú podporu pre interné a externé tímy v rámci projektu “Migrácia prevádzky do novej MBH siete”.
  • Spolupracuje v rámci tímu TIPN a ostatnými tímami zodpovednými za aktivity v rámci projektu s cieľom naplniť požadované ciele projektu.

Zamestnanecké výhody, benefity

Budú upresnené na pohovore.

Predpoklady a zručnosti osobnosti

Požiadavky:

- Odborná spôsobilosť na prácu na elektrickom zariadení  - § 21 Elektrotechnik

- Odborná spôsobilosť na vstup do technologických miestností

Požadované skúsenosti / Other requirements:

  • Ethernet (switching), TCP/IP networking (routing) - good.
  • MPLS networking (L2 EVPN, L3 VPN IPv4) – basics (CISCO)
  • Linux/UNIX like OS - basics
  • Working with IT tools (ARS Remedy, NetCracker, Grafana) – optional
  • M365 (office, teams) – good

O spoločnosti

Spoločnosť z oblasti telekomunikácií

Mám záujem o pozíciu

Zadajte vaše meno.
Zadajte vaše priezvisko
Zadajte e-mail v správnom formáte.
Zadajte platné telefonné čislo.
Priložte životopis.
Súhlas je potrebný.

Týmto udeľujem súhlas so spracúvaním mojich osobných údajov uvedených v žiadosti o prijatie do zamestnania, v profesijnom životopise, osobnom dotazníku, osobných údajov získaných z kontaktného formulára na webstránke spoločnosti a osobných údajov získaných pri pohovore v spoločnosti Grain Slovakia s. r. o. podľa Z. č. 18/2018 Z. z. o ochrane osobných údajov (ďalej len „Z.č. 18/2018 Z. z.“) spoločnosti Grain Slovakia s. r. o. na účely sprostredkovania zamestnania. Súhlas je možné kedykoľvek písomne odvolať, inak súhlas zanikne po uplynutí 3 rokov odo dňa jeho udelenia a údaje budú anonymizované a ďalej využívané výlučne na štatistické účely. Zároveň beriem na vedomie, že práva dotknutej osoby sú upravené v § 59 a nasl. zákona č. 18/2018 Z. z. Týmto prehlasujem, že podmienkam spracovania mojich osobných údajov som plne porozumel a súhlas udeľujem vedome, dobrovoľne a bez výhrad.

Grain – Ján Záhradník
Ján Záhradník
Delivery & Operations Manager