Senior Java developer

Pre slovenskú stávkovú spoločnosť, hľadáme skúseného člena tímu Java developerov. Tím pracuje v agilnom prostredí a Vašou zodpovednosťou bude návrh a architektúra systému (s využitím domain-driven design), analýza a vývoj distribuovaných systémov využívajúcich microservices, ktoré sú integrované prostredníctvom messaging (Kafka, RabbitMQ) a komunikujú cez HTTP REST a gRPC.

  • spolupráca len na hlavný pracovný pomer
  • Po a Pi home office, ostatné dni onsite v office v Karlovej Vsi
  • platovo je to o dohode, max budget pre seniora vidíme na úrovni 4000 € brutto mesačne

Lokalita
Bratislavský kraj
Zameranie
JAVA
Mzda
od 2000€

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

- Tvojou úlohou bude pracovať v agilnom scrum tíme, ktorý tvorí 5 ďalších Java developerov.
- Vykonávame agilný vývoj, kde realizujeme všetky súčasti ako plánovanie, denné stretnutia (stand-up), retrospektívy a prezentácie výsledkov sprintu (sprint review demo). Naši programátori pravidelne prichádzajú s inovatívnymi nápadmi.
- V rámci backend-u implementujeme aj interné GUI aplikácie, pričom sa zúčastňujeme na ich návrhu a neustále ich zdokonaľujeme. Ak máš záujem o fullstack vývoj, radi ti vytvoríme priestor na túto skúsenosť.
- Využívame vývojové nástroje ako IDEA, maven, git/gitlab, JIRA a Confluence.
- Pre dosiahnutie vyššej výkonnosti pracujeme s asynchrónnymi/reaktívnymi frameworkmi (javarx, webflux, kafka-streams, reactor) a v Kotlin-e s coroutines. Experimentujeme aj s ďalšími technológiami ako r2dbc.
- Náš prístup k návrhu je založený na princípoch Domain-Driven Design, pričom developeri majú aktívnu rolu v návrhu, architektúre a analýze požiadaviek. Snažíme sa vychovávať developerov so silnými doménovými znalosťami.
- Venujeme osobitnú pozornosť výkonnosti, vytvárame funkčné prototypy a testujeme ich na výkon.
- Používame najnovší Spring a Spring Boot, s aplikáciami minimálne na Java 8, a v prípade nových projektov na OpenJDK 11+. Niekedy používame aj Kotlin.
- Navrhujeme riešenia, ktoré sú schopné spracovať dátové lavíny, čo je v našej oblasti stávkovania častý jav.
- Podporujeme experimentovanie s novými technológiami a frameworkmi.
- Ukladáme dáta do PostgreSQL, Ignite a Kafka.
- Zabezpečujeme nasadenie aplikácií na Linux CentOS, s využitím Saltstack na provisioning. Buildy pripravujeme v Jenkins a GitLab s pomocou maven a nexus.
- Ukladáme logy a streamy z aplikácií do Elastic a používame Kibanu na ich vyhľadávanie.
- Na backend-e implementujeme aj interné GUI aplikácie v JavaFX a Flutter, na ktorých sa aktívne podieľame a neustále ich zdokonaľujeme.
- Pracujeme s vývojovými nástrojmi IDEA, maven, git/gitlab, JIRA a Confluence.
- Nezahŕňame sa do byrokracie - nevykazujeme prácu do nástrojov a snažíme sa nezaťažovať programátorov nadmerným byrokratickým procesom.
- Poskytneme ti možnosť zapojiť sa do vývoja aplikácií od ich návrhu a implementácie po testovanie a prevádzku.

Požiadavky na zamestnanca

- Máš solídne skúsenosti s vývojom v Jave.
- Si orientovaný na Java backend-u (4+ roky relevantných skúseností s vývojom v Jave = ideálne Spring, JDBC (SQL), Messaging, Caching).
- Zaujímaš sa o nové technológie a trendy.
- Nebojíš sa učiť sa novým veciam a ochotne sa pustíš do ladenia aplikácií.
- Dbáš na vzhľad kódu, máš záujem o programovanie, dátové štruktúry a algoritmy.

O spoločnosti

Slovenská stávková spoločnosť.

Mám záujem o pozíciu

Zadajte vaše meno.
Zadajte vaše priezvisko
Zadajte e-mail v správnom formáte.
Zadajte platné telefonné čislo.
Priložte životopis.
Súhlas je potrebný.

Týmto udeľujem súhlas so spracúvaním mojich osobných údajov uvedených v žiadosti o prijatie do zamestnania, v profesijnom životopise, osobnom dotazníku, osobných údajov získaných z kontaktného formulára na webstránke spoločnosti a osobných údajov získaných pri pohovore v spoločnosti Grain Slovakia s. r. o. podľa Z. č. 18/2018 Z. z. o ochrane osobných údajov (ďalej len „Z.č. 18/2018 Z. z.“) spoločnosti Grain Slovakia s. r. o. na účely sprostredkovania zamestnania. Súhlas je možné kedykoľvek písomne odvolať, inak súhlas zanikne po uplynutí 3 rokov odo dňa jeho udelenia a údaje budú anonymizované a ďalej využívané výlučne na štatistické účely. Zároveň beriem na vedomie, že práva dotknutej osoby sú upravené v § 59 a nasl. zákona č. 18/2018 Z. z. Týmto prehlasujem, že podmienkam spracovania mojich osobných údajov som plne porozumel a súhlas udeľujem vedome, dobrovoľne a bez výhrad.

Grain – Zuzana Jarčušková
Zuzana Jarčušková
Senior IT Recruitment Consultant / Team Quality Leader