Všetky pozície

Linux Administrator

Hľadáme Linux Administrátora do tímu, ktorého úlohou bude monitoring systémov identifikácia chýb a ich riešenie. Bude mať na starosti OpenStack systémov a databázy.

Náplň práce

Budete sa starať o:
• veľký webový cluster, ktorý voláme IT1.3
• viac ako 200 serverov, 400 kusov cpu, 3200 fyzických jadier/6400 logických jadier, 30+ TB RAM, 400 TB RAW SSD diskovej kapacity
• databázový cluster
• mailové servery
• load balancery
• architektúru pre OpenStack a virtuálne servery
• privátne riešenia na mieru pre našich zákazníkov
• súborový systém ZFS, vďaka ktorému máme excelentnú kontrolu nad zálohami a disaster-recovery riešeniami

Požiadavka zamestania

• Pojmy ako hosting, web server, virtuálny server, storage sú pre Vás samozrejmosť
• Zvládate konfiguráciu LAMP, reverzných proxy, MySQL serverov
• Viete, čo je RAID, LVM, aký je rozdiel medzi RAID, zálohou a snapshotom
• Dobrý teoretický základ toho ako do hĺbky funguje OS Linux bez ohľadu na distribúcie a spôsob použitia, prípadne ste sami rozbehali LFS, Gentoo, ArchLinux alebo *BSD
• Nebojíte sa experimentov a problémov, radi sa z nich poučíte a veci zlepšíte
• Konfigurovali ste si už riešenie, kde je cluster alebo aspoň viete aké sú jeho výhody a nevýhody
• Radi používate git, config management, bash
• Zaujíma Vás ako systémy fungujú a radi sa im pozriete pod pokrievku

Výhody

• 53€ odmena za každý nočný dohľad (4-6x za mesiac)
• Skúsení kolegovia, ktorí Vás radi naučia čokoľvek v čom sa necítite komfortne
• Diskusie nad riešeniami systémov, návrhy veľkých architektúr a ich samotnú implementáciu
• Možnosti účasti na prednáškach a konferenciách po svete, či už ako účastník alebo aj ako prednášajúci
• Možnosť študovať jazykové kurzy (angličtina, nemčina)
• Príležitosť sa môcť interne vzdelávať (organizujeme interné workshopy)
• Multisport karta, workout systém v office
• Spoločné akcie (hackathony, grilovačky, raňajky, vianočný žúr)
• 6 dní dovolenky navyše a možnosť príležitostného home officu
• Utužovanie kolektívu napríklad pri paintballe, behaní, na bicykli alebo pive

O spoločnosti

Najväčší poskytovateľ služieb webhostingu a registrátor domén na Slovensku. Teraz spravuje viac ako 160 000 domén svojich 120 000 zákazníkov. .

Lokalita
BRATISLAVA
Zameranie
ADMINISTRATOR|LINUX
Nástup
Dohodou
Mzda
1700 - 2500€ brutto mesačne Reagovať na ponuku
Beáta Brnová
beata.brnova@grain.sk
‭+421 903 488 280

Spája atraktívnych zamestnávateľov a IT špecialistov s ohľadom na požiadavky a očakávania na oboch stranách.

Pošlite nám spätnú väzbu