Všetky pozície

Java Developer (back-end)

Pre nášho klienta - slovenskú stávkovú spoločnosť, hľadáme skúsenú posilu do tímu Java developerov (5-6 členov). Tím funguje agilne a Vašou úlohou bude návrh/architektúra (domain-driven design), analýza a vývoj distribuovaných systémov (microservices) integrovaných cez messaging (Kafka, RabbitMQ) a cez http REST a  a gRPC.

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

 • Návrh by mal byť čo najlepším obrazom domény (Domain-Driven Design) developeri sú zodpovední za návrh/architektúru a často sa podieľajú už aj na analýze požiadaviek. Vychovávajú si developerov so silnými doménovými znalosťami.
 • Správy serializujú v JSON a v Avro a protobuf.
 • Pre vyššiu performance používajú asychrónne/reaktívne frameworky (javarx, webflux, kafka-streams, reactor), v  Kotline coroutines a experimentujeme s ďalšími (r2dbc).
 • Základ aplikácie je najnovší Spring a Spring Boot, všetky aplikácie sú v Java 8 a nové aplikácie vyvíjajú nad OpenJDK 11+ a niektoré aplikácie sa píšú v Kotline
 • Vysoký dôraz sa kladie na performance, vytvárajú funkčné prototypy a tie testujú na výkon.
 • Navrhujú riešenia pre dátové lavíny.
 • Dáta sa ukjladajú do PostgreSQL, Ignite, Kafka.
 • Podporujú experimentovanie s novými technológiami / frameworkami.
 • Aplikácie nasadzujú na Linux CentOS, na provisioning používajú Saltstack a buildy si pripravujú v Jenkinse a GitLabe s pomocou maven a nexus.
 • Zdrojový kód majú v git-e, používajú GitLab, zavedené code review cez merge request a ako brach model pouzivajú gitflow.
 • Tím je zodpovedný aj za prevádzku aplikácií spoločnosti, preto ich dôkladne monitorujú pomocou Prometheus, Grafana a Alertmanager. Logy a streamy z aplikácií ukladajú do Elastic a vyhladávajú cez Kibanu.
 • Na backend-e sa implementuje aj interné GUI aplikácie v JavaFX a Flutteri, tieto aj navrhujeme a zlepšujeme toto samozrejme nerobia všetci, ale ak máš o vývoj GUI záujem, tak ti vedia na to vytvoriť priestor.
 • Vývojové prostriedky: IDEA, maven, git/gitlab, JIRA, Confluence

Požiadavky na zamestnanca

Skúsenosti s programovaním v jazyku Java (najlepšie Java 8+).
Základy Java backend: Spring, JDBC (SQL), Messaging, Caching.
Zaujímajú ťa nové technológie a trendy
Nebojíš sa učiť nové veci, rád sa pustíš aj do tunning-u aplikácie.
Nie je ti jedno ako program vyzerá, máš rád programovanie, dátové štruktúry a algoritmy

O spoločnosti

Líder inovácií vo svete tipovania, ktorý sa opiera o špičkový vývojársky tím, ktorý posúva ich business do nových dynamických dimenzií najnovších IT trendov.
Vlastné sú im voľnosť, fullstack vývoj a DevOps. Aj preto sú jednotkou tipovania na Slovensku.
Vyvíjajú riešenia pre stávkovanie cez všetky online kanály web, mobile web, aplikácie pre Android a iOS.
Nájdeš tu dynamické a agilné prostredie otvorené akýmkoľvek novým nápadom a výborný tím pracujúci na vývoji jedinečných aplikácií.
Viac ako 120 IT špecialistov, z celkového počtu 250 zamestnancov pracujúcich na centrále, ktorá sídli na Starých Gruntoch v Mlynskej Doline.
Spoločnosť ponúka možnosť zdokonaľovať svoje pracovné zručnosti, ako aj možnosť rozširovať vedomosti v oblasti IT. Ponúkajú priestor pre vzdelávanie, samoštúdium, IT konferencie a IT kurzy v rôznej forme podľa vlastného výberu.

Späť Reagovať na ponuku
Lokalita
Bratislavský kraj
Zameranie
JAVA
Mzda
od 1800€ brutto mesačne (mzda bude navýšená na základe skúseností) Reagovať na ponuku
Tereza Malíčková
Ján Záhradník
jan.zahradnik@grain.sk
+421 914 340 922

Zodpovedá za spokojnosť klientov s poskytovanými službami a riešeniami. Vedie tím a riadi procesy v spoločnosti.

Pošlite nám spätnú väzbu